تلفن همراه

تلفن همراه

بسیاری اوقات در کار سازمان خلاء هایی وجود دارد از بابت اینکه اطلاعات دیر وارد سیستم ها می شود و یا اینکه دسترسی به آن در همه جا میسر نیست. در هر یک از دو حالت مذکور راهکارهای همراه به کمک آمده و سامانه هایی برای این منظور طراحی و پیاده سازی می گردد.

در کسب و کار بسیاری اوقات با مشکلات مختلفی مواجه می شویم که تاکنون و با ابزارها و روشهای موجود راهکاری برای آن نداشته ایم. اما تغییرات در فناوری ها و ابزارهای دست بشر منجر می شود که راهکارهای جدیدی بوجود آید و بوسیله آن بتوان مسائل لاینحل گذشته را حل نمود.

برخی از مسائلی که همواره با آن روبرو بوده ایم و اکنون فناوری همراه (موبایل اپلیکیشن-mobile application) برای حل آن آمده است عبارتند از:

1- کم کردن فاصله با مشتری یا بعبارت دیگر در چشم مشتری بودن

تحقیقات نشان داده که قشر تحصیل کرده اعم از آقایان ویا خانم ها و بسیاری از قشر با تحصیلات پایین از ابزارکهای هوشمند (smart gadget) و بخصوص از تلفن همراه هوشمند (smart phone) استفاده می کنند. تحقیقات نشان داده است که این افراد بین نیم ساعت تا 3ساعت در روز را با تلفن همراه خود سپری می کنند. (بجز اینکه عموماً دستگاه همراه کاربر است.) و این فرصتی است برای هر کسب و کاری که بخواهد رابطه نزدیکتری با مشتریان خود داشته باشد. این موضوع هم برای کسب و کارهایی که می خواهند با حضور در گوشی همراه مشتری بیشتر به او نزدیک شوند موثر است و هم برای کسب و کارهایی که می خواهند رابطه خود را با مشتری بصورت مداوم حفظ نمایند.

2- ایجاد کانال فروش مستقیم با مشتری

 اپلیکیشن ها امکانات گسترده ای در اختیار قرار می دهند: آنها می توانند اطلاعات عمومی، قیمت ها، فرمهای سفارش، جستجو، قابلیت ها، توضیحات، پرونده مشتری، پیامهای مورد مبادله با او، اخبار و ... را با مشتری مبادله کنند. 

نکته حائز اهمیت این که آنچه که در یک اپلیکیشن موبایلی به مشتری عرضه می شود، دقیقاً در دست او قرار می گیرد و در دسترس است. همیشه با او هست و در همه جا او را در دسترس فروشنده قرار می دهد. در اینصورت فروشنده می تواند به سادگی آخرین اخبار، قیمت ها، موارد ترویجی و ... را به مشتری برساند با کمترین هزینه.

3- ارائه ارزش افزوده بیشتر به مشتریان

قبلاً برای اجرای برنامه های وفاداری به مشتریان کارتهای امتیاز اعطا می شد و در قبال آن به مشتری جوایزی اهداء می گردید. با گذشت زمان این برنامه های وفاداری به کارتهای هوشمند انتقال پیدا کرد. جایی که مشتری می تواند امتیازات خود را نگهدارد و هر موقع که خواست آن را تبدیل به جوایز اهدایی شما بکند. اما در نسل سوم وفاداری مشتریان، مشتری می تواند امتیازات خود را در برنامک (اپلیکیشن) همراه خود نگهداری نموده و با استفاده از آن به راحتی نسبت به حفظ امتیازات و خرج کردن آن آزادی عمل پیدا می کند.

4- برندسازی و شناخته شدن

یک برنامک همراه می تواند در آگاه سازی مشتریان از برند (brand awareness) بسیار مفید و موثر باشد. برای روشن شدن موضوع، آن را از دو جهت مورد بررسی قرار می دهیم که ترکیب آن دو می تواند منجر به برنده شدن واقعی شما شود.

- برند: یک برنامک همراه یا موبایل اپ مثل یک بیلبورد سفید است که همیشه جلو چشم مشتری است. با چنین ابزاری هر کاری که دلتان بخواهد می توانید بکنید. می توانید برای مشتری کلاس بگذارید، او را شوکه کنید یا اطلاع رسانی کنید و... اما آنچه قطعاً هدف شما از همه این کارها آنست که برنامکی بسازید که برندسازی و تصویرذهنی مناسبی در ذهن مشتریان تداعی کند و مشتریان دوستش داشته باشند و از آن استفاده کنند.

- شناخت: هرچقدر بتوانیم مشتریان را با برنامک درگیر کنیم، آنها سریعتر برای خرید محصول یا خدمات ما اقدام می کنند. در تبلیغات معیار "فرکانس اثرگذاری" وجود دارد که به معنی تعداد دفعاتی است که مشتری بالقوه باید با تبلیغ مواجه شود تا با آن درگیر شود. (این عدد با یک حساب سرانگشتی حدود 20بار است.)

5- بهبود ارتباط با مشتریان (Customer Engagement)

فارغ از اینکه یک کسب و کار به فروش گل یا ارائه خدمات لوکس اسپا و ماساژ بپردازد، مشتریان نیاز به راهی دارند که به شما برسند. حال در نظر بگیرید که برنامک شما قابلیت تبادل پیام با مرکز تماس شما (call center) را داشته باشد و مشتریان بتوانند به سادگی با چند کلیک با میز کمک (help desk) شما ارتباط برقرار کرده و مشکلاتشان را رفع کنند. بنظر شما اگر مشتریان بتوانند با چند کلیک میز مورد نظر خود را در رستوران رزرو کنند بهتر ترجیح می دهند یا اینکه پیامک بزنند و پاسخ بگیرند؟

 6- از رقبای خود پیشی بگیرید

این روزها کسب و کارهای کوچک (small business) مدام دنبال مزایای رقابتی خاص هستند که بتوانند خود را از دیگران متمایز کنند. یکی از ابزارهای روز که بسیار پیش برنده است برنامک همراه است. در حقیقت با داشتن یک برنامک همراه کسب و کار شما می تواند نسبت به رقبا پیشی بگیرد آنهم در یک فضای کاملاً بکر که هنوز هیچ رقیبی پا نگذاشته است.

7- تخم وفاداری را در بازار مشتریان بکارید

آخرین و نه کمترین بلکه مهمترین دلیلی که اهمیت برنامک همراه و ساختن برنامک اختصاصی همراه را نشان می دهد، وفادارسازی مشتریان است. با همه تبلیغات محیطی که کاربران همه روزه با آن مواجه می شوند-اعم از بنرها و بیلبوردهای کنار جاده و خیابانها، تابلوهای چشمک زن، آگهی روزنامه، برشور، کاتالوگ، کوپن، وبسایت، بنرهای اینترنتی، تبلیغات فیس بوکی، گوگلی، ایمیلی و ... - آنها به مرور زمان حساسیت خود را نسبت به این تبلیغاتی که آنها را احاطه کرده از دست می دهند.

اکنون زمان آن رسیده است که یک راه ساده و راحت و در دسترس برای آنکه مشتریان عاشق وفادار محصول ویا خدمات شما شوند پیدا کنید. معتقد نیستم که یک برنامک همراه می تواند کسب و کاری را از ورطه سقوط نجات دهد اما می تواند به کاهش فاصله با مشتری کمک کند و مرز کسب و کار را به تمام ایام شبانه روز و یک بندانگشتی مشتری برساند.

 

شرکت فنارا با تکیه بر آخرین متدولوژی های روز دنیا و برترین فناوری های روز جهان مبتنی بر پلتفرمهای استاندارد موجود در بازار اعم از Android, iOS, BlackBerry امکان ارائه خدمات و تولید برنامک های اختصاصی مورد نیاز مشاغل و حرف و سازمانها را دارد. امید که بتواند خدمت کوچکی به جامعه و صنعت کشور انجام دهد.

مطالب دیگر این دسته: مشتریان »

درباره فنارا

اصول کاری فنارا برای خدمت به مشتریان:
  • خلق ارزش و ارائه خدمات ناب به مشتریان
  • ارتباط و تعامل سازنده با مشتریان
  • تلفیق توان خبرگان مجرب و اساتید دانشگاه
  • بهره‌گیری از متدولوژی‌ها و به‌روش‌های روز دنیا
  • بکارگیری برترین فناوری‌های روز دنیا
  • سازماندهي و اجرای مدل‌های مدیریتی بروز
شرکت فنارا با بیش از دو دهه تجربه كارشناسی و مدیریتی در توسعه و کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سازمانهای بزرگ و کوچک در خدمت به صنایع مختلف کشور، قابليت عرضه خدمات در حوزه‌هاي متنوعي را دارد.

آخرین مقالات

تماس با ما

فنارا

پاسداران - بوستان سوم (پایین تر از برج سفید) پلاک 3 - واحد 5

تلفن: 22791540 - 87761969

دورنگار: 89774672

رایانامه: info [at] fanaraco [dot] com

درخواست همکاری:

jobcvs1389 [at] gmail [dot] com

شبکه های اجتماعی

اشتراک در خبرنامه: