تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

کسب و کار امروزی

فضای کسب و کارهای امروزی خیلی گسترده و سیال شده است. تغییرات سریع بازار، آرایش رقبا و تغییرات سریع استراتژیها و روشهای آنها و مساله جهانی سازی (Globalization) و ... بخشی مسائلی هستند که از بیرون سازمانها را به سوی تغییر حرکت می دهند.

از سوی دیگر، هزینه های سرسام آور و پیچیدگی های گسترده اداره منابع انسانی و سازماندهی، کندی کار نیروی انسانی، ناکارآمدی های اجرای کار و... بخشی از عوامل درونی هستند که سازمان را با چالش چابکی و سرعت عمل مواجه می کنند.

از سوی دیگر سازمانها در تلاش برای کاهش هزینه ها و دستیابی به بازارهای گسترده تر و سودآوری بیشتر هستند. در این میان شرکت هایی مثل آمازون(Amazon) و گوگل(Google) و ای-بی(eBay) سر بر میاورند. شرکت هایی که سرآغاز اقتصاد آینده جهانی هستند و کسب و کارهای موفق امروزی شناخته می شوند. آنهایی که طبق گزارشات گارتنر (Gartner) و اکسنچر (Accenture) بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی بزرگترین اقتصاد صنعتی جهان آمریکا را تشکیل داده اند.

وقتی به تاریخچه و زندگینامه این کسب و کارها می نگریم، می بینیم که از ایده کوچکی توسط بنیان گذارانشان شروع شده و با رشد و توسعه کسب و کار، توانسته است بخش قابل توجهی از سهم بازار را تصاحب کنند. یعنی انتخاب یک ایده خوب و توسعه کسب و کار الکترونیکی در مسیر رشد منجر به تصاحب جایگاه بلندی در بازار شده است.

در این شرایط و بحران جهانی سازی و با این همه فراز و نشیبت این سوال پیش میاید که چه باید کرد و آینده از آن کیست؟ چکار کنیم که در آینده بشری و آینده ملی نقش و جایگاهی داشته باشیم؟ چگونه این جایگاه را تصور کنیم و چگونه بسازیم؟

آینده کسب و کار

 بر همگان پرواضح است که الکترونیکی کردن پدیده ای گریز ناپذیر است و همه کسب و کارهای آینده بسوی الکترونیکی شدن پیش می روند. چه اینکه در کسب و کارهای فعلی نیز این مساله گریز ناپذیر است و موضوع در لایه های مختلف جامعه از حاکمیت گرفته تا بازار و مردم در حال رشد و گسترش است.

در این فضا دو رویکرد می توان اتخاذ کرد: یکی دنباله روی از دیگران است که قطعا فضای امن تری است ولی مطمئنا فضای پر منفعتی نخواهد بود. یا اینکه ایده ای را برای کسب و کار انتخاب کنیم و به پرورش آن بپردازیم و روی آن سرمایه گذاری کنیم.

هر دو رویکرد دو لبه پرتگاه کسب و کارهای آینده است. بسیاری از کسب و کارها فقط با یک ایده و بدون هیچ طرح و برنامه ای شروع کردند و شکست خوردند و چه بسیار ایده های ناب ک بخاطر ترس صاحبان آن ایده ها، ابتر ماندند و از بین رفتند. راهکار چیست؟

طراحی کسب و کار

برای پیاده سازی یک کسب و کار باید آن را مطالعه کرده و از نقطه خوبی وارد شد و ب خوبی پیش رفت و در نقطه مناسبی جایگیری نمود. همه این موارد از نقطه شروع تا مسیر حرکت و نقطه جایگیری با هزارات پارامتر دیگر نکاتی هستند که باید ریز به ریز به آن توجه نمود وگرنه هزینه زمانی و مالی در بر داشته و اثر مطلوبی حاصل نخواهد شد. در این مسیر ما می توانیم به شما در طراحی کسب و کار الکترونیکی کمک کنیم و مدل مناسب برای اینکه کسب و کار پاسخگو باشد را ارائه دهیم. در حقیقت راه تحقق ایده و طرح شما را با استفاده از متدولوژی های روز دنیا به شما ارائه می دهیم. راهکاری که در دنیا بسیاری از آن پاسخ گرفته اند و خود ما نیز در کسب و کارهای خودمان از آن استفاده می کنیم.

پیاده سازی و اجرای کسب و کار

در پیاده سازی و اجرای کسب و کار عواملی چون استفاده از فناوری روز، متدولوژیهای درست، مدیریت پروژه، کیفیت خروجی و ... نقش بسزایی بازی می کند.

هرگاه کسب و کار خود را طراحی کرده اید و در جستجوی یک مجموعه منسجم و مطمئن برای تهیه و پشتیبانی از کسب و کار خود هستید می توانید روی ما حساب کنید.

خدمات ما

بطور کلی هرگاه بخواهیم خدمات خود را معرفی کنیم عبارتند از:

  • طراحی کسب و کار الکترونیکی
  • پیاده سازی و اجرای کسب و کار الکترونیکی
  • آسیب شناسی و ارائه راهکارهای توسعه کسب و کار الکترونیکی

 

درباره فنارا

اصول کاری فنارا برای خدمت به مشتریان:
  • خلق ارزش و ارائه خدمات ناب به مشتریان
  • ارتباط و تعامل سازنده با مشتریان
  • تلفیق توان خبرگان مجرب و اساتید دانشگاه
  • بهره‌گیری از متدولوژی‌ها و به‌روش‌های روز دنیا
  • بکارگیری برترین فناوری‌های روز دنیا
  • سازماندهي و اجرای مدل‌های مدیریتی بروز
شرکت فنارا با بیش از دو دهه تجربه كارشناسی و مدیریتی در توسعه و کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سازمانهای بزرگ و کوچک در خدمت به صنایع مختلف کشور، قابليت عرضه خدمات در حوزه‌هاي متنوعي را دارد.

آخرین مقالات

تماس با ما

فنارا

پاسداران - بوستان سوم (پایین تر از برج سفید) پلاک 3 - واحد 5

تلفن: 22791540 - 87761969

دورنگار: 89774672

رایانامه: info [at] fanaraco [dot] com

درخواست همکاری:

jobcvs1389 [at] gmail [dot] com

شبکه های اجتماعی

اشتراک در خبرنامه: