داده هر چقدر بیشتر: بیشتر می‌بینیم، جدیدتر می‌بینیم،  بهتر می‌بینیم  و متفاوت‌تر می بینیم 

داده هر چقدر بیشتر: بیشتر می‌بینیم، جدیدتر می‌بینیم،  بهتر می‌بینیم  و متفاوت‌تر می بینیم 

About the project

در #داده_عظیم  ،داده از ایستا به پویا تغییر میکند و داده همیشه در جریان می باشد و تصحیح می شود.  

در گرایش هوش مصنوعی علم کامپیوتر زیرشاخه ایی هست به نام Machine Learning (یادگیری ماشینی) که ما بجای دادن راه‌حل به کامپیوتر به هوش مصنوعی اطلاعات زیاد  میدهیم تا خود کامپیوتر با داده  زیاد ورودی بتواند  به بهترین شکل سؤال را حل کند.

به‌عنوان‌مثال آقای Arthur Samuel  در دهه پنجاه میلادی بازی فکری را در یک سوپرکامپیوتر IBM  درست کرد در مرحله اول، قواعد بازی را برنامه نویسی کرد  در این حالت هر بار از کامپیوتر می‌برد ، در مرحله دوم برنامه‌نویسی به الگوریتم موجود آن اضافه کرد تا سوپر کامپوتر بتواند بین راه‌هایی که به صورت نسبی میتواند انجام دهد در پیروزی یا شکست احتمالی لحاظ کند. در مرحله سوم اجازه داد کامپیوتر با خود رقابت کند تا انتخاب های خود را بهبود ببخشد در این مرحله بارها از کامپیوتر شکست خورد. در واقع به کامپیوتر  اجازه پردازش چیزهایی که می آموخت داده بود.

 پایه خیلی از خدمات تحت اینترنت که استفاده می کنیم Machine Learning  می باشد مانند مترجم های آنلاین،تشخیص صدا ، الگوریتم سایت های آمازون و گوگل 

یک مثال دیگر ؛ دلایل متعددی برای ساخت خودرو های خودران وجود دارد مانند  تقاضای اجتماعی، تأثیر  همه محدودیت های جاده ایی در شبیه سازی نرم افزاری ، کاهش قیمت حافظه ، سریعتر شدن الگوریتم ها یا پردازنده ها ولی دلیل اصلی آن این موارد نمی باشد بلکه  مهمترین و بارز ترین دلیل موجود حل مسئله توسط خود کامپیوتر از طریق داده های  زیادی که به آن داده می شود می باشد. یعنی خود خودرو با داده های زیاد ورودی بتواند چراغ راهنمایی  را تشخصی دهد خودش بتواند چراغ قرمز را بفهمد و  در نتیجه بایستد.

 شاید الان متوجه شده باشید همانطور که تسلا باطری ساز  بدون تجربه ساخت خودرو موفقتر از همه خودرو سازها با بیش از یک صده تجربه ساخت ، خودرو های برقی را تولید و ارتقاء میدهد چرا شرکت های مثل گوگل که در داده عظیم به خوبی عرض اندام می کند جسور تر از هر خودرو سازی وارد عرصه ساخت خودرو های خودران شده اند.

درباره فنارا

اصول کاری فنارا برای خدمت به مشتریان:
  • خلق ارزش و ارائه خدمات ناب به مشتریان
  • ارتباط و تعامل سازنده با مشتریان
  • تلفیق توان خبرگان مجرب و اساتید دانشگاه
  • بهره‌گیری از متدولوژی‌ها و به‌روش‌های روز دنیا
  • بکارگیری برترین فناوری‌های روز دنیا
  • سازماندهي و اجرای مدل‌های مدیریتی بروز
شرکت فنارا با بیش از دو دهه تجربه كارشناسی و مدیریتی در توسعه و کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سازمانهای بزرگ و کوچک در خدمت به صنایع مختلف کشور، قابليت عرضه خدمات در حوزه‌هاي متنوعي را دارد.

آخرین مقالات

تماس با ما

فنارا

پاسداران - بوستان سوم (پایین تر از برج سفید) پلاک 3 - واحد 5

تلفن: 22791540 - 87761969

دورنگار: 89774672

رایانامه: info [at] fanaraco [dot] com

درخواست همکاری:

jobcvs1389 [at] gmail [dot] com

شبکه های اجتماعی

اشتراک در خبرنامه: