مقدمه ای بر ابزار پردازش ابر داده مایکروسافت (Microsoft HDinsight )

مقدمه ای بر ابزار پردازش ابر داده مایکروسافت (Microsoft HDinsight )

About the project

 

Windows Azure Hdinsight به کاربران اجازه میدهد به منظور دستیابی بهتر و مشاهده آسان تر نتایج با استفاده از Microsoft Excel از حجم عظیمی از داده های بزرگ استفاده کنید. در بین مزایای HDinsight برروی پلتفرم Windows Azure مزیتی وجود دارد که میتوانید یک کلاستر Hadoop را در عرض چند دقیقه با استفاده از منابع داخلی کنار هم قرار دهید. و سپس وقتی کارتان به اتمام رسید را ببندید.

خود شما سایز کلاستر را مشخص میکنید و برای ظرفیت مورد نیاز خود پول پرداخت میکنید. HDinsight در عین حال کار پاک سازی Big Data شما را به عهده میگیرد و تنها اطلاعاتی که برای انجام کار خاصی به آنها نیاز دارید پیدا میکنید. با استفاده از تکنولوژی های Powerpoint و power View در Excel ، شما میتوانید در زمان واقعی به داده دسترسی داشته باشید و آنها را تحلیل کنید.

HDinsight در عین حال از الگوریتم هایی که به شما اجازه می دهند قالب ها و الگو های موجود در داده های خود را بشناسید و از آن برای پیش بینی تصمیم ها استفاده کنید بهره میگیرد. شما سپس میتوانید در زمان اتخاذ تصمیم های تجاری از اطلاعات گردآوری شده در لحظه یا در آینده استفاده کنید.

راه حل BIG DATA در Windows Azure براساس نیازهای تجاری و زبان برنامه نویسی مورد نظرتان شامل java, .net و سایر زبان ها قابل سفارشی شدن است. شما همچنین میتوانید از SQL برای ساخت بانک های اطلاعاتی با استفاده از HDinsight و Hadoop Hive بهره برداری نمائید. شما دیگر مجبور نیستید نگران تغییر زیرساختار خود برای پشتیبانی از Hadoop یا HDinsight باشید و در عوض با استفاده از Windows Azure میتوانید به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید.

کمپانی های متعددی از ویژگی های Big Data در Windows Azure به منظور تسهیل در گردآوری و تحلیل دیتا استفاده میکنند. بک نمونه عالی از آنها کمپانی Acsribe است که یکی از تامین کنندگان راه حل های بهداشتی در ساختار آی تی است. پیشنهاد میکنم از وب سایت آن دیدن کنید راه کارهای این کمپانی میتواند در ذهن شما ایده های فراوان بوجود آورد. این کمپانی به منظور مدیریت برداده های حجیم مربوط به وضعیت سلامتی مشتریان خود استفاده میکند. یک سیستم کاملا ابر هیبریدی، با استفاده از Windows Azure HDinsight . این محیط باعث شده روند پاسخگویی به مشتریان را سرعت بخشد و به آنها کمک کند.

Related items

درباره فنارا

اصول کاری فنارا برای خدمت به مشتریان:
  • خلق ارزش و ارائه خدمات ناب به مشتریان
  • ارتباط و تعامل سازنده با مشتریان
  • تلفیق توان خبرگان مجرب و اساتید دانشگاه
  • بهره‌گیری از متدولوژی‌ها و به‌روش‌های روز دنیا
  • بکارگیری برترین فناوری‌های روز دنیا
  • سازماندهي و اجرای مدل‌های مدیریتی بروز
شرکت فنارا با بیش از دو دهه تجربه كارشناسی و مدیریتی در توسعه و کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سازمانهای بزرگ و کوچک در خدمت به صنایع مختلف کشور، قابليت عرضه خدمات در حوزه‌هاي متنوعي را دارد.

آخرین مقالات

تماس با ما

فنارا

پاسداران - بوستان سوم (پایین تر از برج سفید) پلاک 3 - واحد 5

تلفن: 22791540 - 87761969

دورنگار: 89774672

رایانامه: info [at] fanaraco [dot] com

درخواست همکاری:

jobcvs1389 [at] gmail [dot] com

شبکه های اجتماعی

اشتراک در خبرنامه: