اولین ماشین خودران ولو برای آزمایش جاده‌ای عمومی آماده شد

اولین ماشین خودران ولو برای آزمایش جاده‌ای عمومی آماده شد

About the project

اولین ماشین خودران ولوو برای آزمایش در جاده های عمومی آماده شد 

اگر چه ماشین خودران ولوو برای حرکت در جاده های عمومی تا سال آینده برنامه ریزی نشده است؛ اما گویا این کمپانی سوئدی قصد دارد تا هم اکنون این پروژه را آغاز کند. این خودروساز اخیرا در همکاری با شرکت اوبر (Uber) ناوگان حمل و نقل تاکسی های خودران را راه اندازی کرد و به تازگی با معرفی یک کامیون بدون راننده برای کار در یک معدن زیرزمینی قدرت خود را بیش از پیش به رخ رقبایش کشید.

برای آزمایش درایو می، ولوو ماشین های XC90 خود را که در کلاس SUV قرار می‌ گیرند به انواع و اقسام سنسورها از جملهLiDAR، رادار و دوربین های معمولی مجهز کرده است. اطلاعات جمع آوری شده از طریق این سنسورها توسط یک کامپیوتر قدرتمند که ولوو آن را مغز رانندگی خودران می نامد در فرآیندی با نام فیوژن داده ها پردازش می شود.

ولوو می گوید که پروژه درایو می به دلیل رویکرد مشتری محور آن از دیگر پروژه های صورت گرفته در این حوزه متمایز است. این آزمایشات بر روی ماشین های خودران ولوو با راننده های معمولی و در شرایط زندگی واقعی انجام خواهد شد. محققان ولوو امیدوارند که با انجام این آزمایش و کنترل ماشین خودران ولوو با راننده های معمولی به شرایط بهتری دسترسی پیدا کنند.

قدم بعدی برای آزمایش درایو می، شهر لندن است. ولوو می گوید که علاقمندان زیادی در کشور چین نیز خواستار انجام این قبیل تست ها در کشور خود شده اند. البته از قبل نیز صحبت هایی راجع به این موضوع شنیده می شد. این خودروساز سوئدی حدود 6 ماه قبل اعلام کرده بود که قصد دارد تا با 100 دستگاه از ماشین های خودران خود این پروژه را در چین نیز به انجام برساند.

ولوو قصد دارد تا ماشین تمام خودران خود را تا سال 2020 روانه بازار کند. این کمپانی می گوید که حذف خطاهای انسانی که حدود 90 درصد از تصادفات جاده ای را شامل می شود با ورود ماشین های بدون راننده به ناوگان حمل و نقل جهان بسیار کم خواهد شد. این کمپانی امیدوار است تا ماشین های کاملا مستقل و بدون راننده خود را تا سال 2021 به تولید انبوه رسانده و به بازار های جهانی عرضه کند.

منبع: newatlas

Related items

درباره فنارا

اصول کاری فنارا برای خدمت به مشتریان:
  • خلق ارزش و ارائه خدمات ناب به مشتریان
  • ارتباط و تعامل سازنده با مشتریان
  • تلفیق توان خبرگان مجرب و اساتید دانشگاه
  • بهره‌گیری از متدولوژی‌ها و به‌روش‌های روز دنیا
  • بکارگیری برترین فناوری‌های روز دنیا
  • سازماندهي و اجرای مدل‌های مدیریتی بروز
شرکت فنارا با بیش از دو دهه تجربه كارشناسی و مدیریتی در توسعه و کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سازمانهای بزرگ و کوچک در خدمت به صنایع مختلف کشور، قابليت عرضه خدمات در حوزه‌هاي متنوعي را دارد.

آخرین مقالات

تماس با ما

فنارا

پاسداران - بوستان سوم (پایین تر از برج سفید) پلاک 3 - واحد 5

تلفن: 22791540 - 87761969

دورنگار: 89774672

رایانامه: info [at] fanaraco [dot] com

درخواست همکاری:

jobcvs1389 [at] gmail [dot] com

شبکه های اجتماعی

اشتراک در خبرنامه: