پایگاه دانش

با تداوم توسعه شرکت‌ها و تلاش برای کسب فرصت‌ها و مزایای IoT از طریق عملکرد تجاری پیشرفته و محصولات و خدمات جدید، فرصت‌های جديد درآمدزایی از دیتا نيز بوجود می آید.

شرکت‌های تکنولوژی به اینکه افراد نخبه را به سرعت استخدام می‌کنند، معروف هستند. اما در زمینه پرداخت حقوق چطور؟ آیا این شرکت‌ها به اندازه‌ای که ما انتظار داریم دست‌و‌دل باز هستند؟  همین سوالات باعث شد تا ما 9 شرکتی که از لحظه ورود بیشترین حقوق را به کارمندانشان می‌دهند در این لیست معرفی کنیم. اطلاعات جمع‌آوری شده در این زمینه از 600 کارمند با سابقه کار کمتر از 3 سال جمع‌آوری شده است.

رئیس کارگاه مسئول کنترل چهار منبع اصلی در اجرای هر پروژه ساختمانی شامل نیروی کار، مصالح، ماشین آلات و بودجه است که مسئولیت اصلی کارگاه را بر عهده داشته و باید به صورت رسمی توسط پیمانکار به دستگاه نظارت یا کارفرما معرفی شود و صلاحیت فنی ، اخلاقی ایشان به تایید کارفرما و یا نماینده وی برسد.به همین دلیل رئیس کارگاه به عنوان کلیدی ترین نفر در کارگاه به نمایندگی از پیمانکار نقش به سزایی در پیشبرد پروژه ها دارد.

مدیریت ادعا از نگاه موسسه PMI

ادعا يا Claim در استانداردهاي PMI به اين صورت تعريف شده است: تقاضائي از سوي يک طرف قرارداد در ازاي وجود دلايلي اصولا صحيح و يا به گمان متقاضي صحيح که معمولا بخاطر اقدامات، دستورات و يا تغييرات اعمالي نامنطبق با مفاد قرارداد پروژه از سوي طرف ديگر قرارداد بوجود آمده و از لحاظ اقتصادي بين طرفين قابل حل و فصل نمي باشد.

فرایند مدیریت تغییر در حوزه IT به معنای مجموعه فعالیتهای درخواست، تحلیل، تایید، توسعه، پیاده‌سازی و بازنگری یک تغییر برنامه‌ریزی شده یا برنامه‌ریزی نشده در چارچوب زیرساختهای IT یک سازمان است. این فرایند با ایجاد درخواستی برای تغییر آغاز و با پیاده‌سازی موفق آن به نحوی که حداکثر رضایت‌ در ذی‌نفعان تغییر ایجاد شود پایان می‌یابد.

چارچوب معماری سازمانی فدرال(FEAF)

چارچوب معماری سازمانی فدرال (FEAF) به منظور تسهیل امکان تولید و توسعه اشتراکی معماری‏های فدرال میان سازمانهای فدرال توسط CIO عرضه شد. این چارچوب که شاید بتوان به لحاظ نگاه کلانش آن را یک فراچارچوب[۱] نامید، حاوی مطالب فراوانی در مورد چگونگی تولید، فرآیند و مسائل و مخاطرات توسعه معماری در سطح کلان است.

چارچوب معماری سازمانی زکمن

زکمن در سال ۱۹۸۷، چارچوبی مفهومی برای معماری سیستم‏های اطلاعاتی معرفی نمود که پس از تکمیل و بسط در سال ۱۹۹۲، به عنوان راه حل برتر در حوزه معماری سازمانی شناخته می‏شود. زکمن چارچوب خود را با الهام از معماری سازه، ارائه نمود که در نوع خود، مزیتی برای این چارچوب محسوب می‏شود چرا که نگاشت از معماری سازه به انفورماتیک، فهم مطالب را برای مخاطبان مبحث معماری که عموماً در سطوح بالای مدیریتی سازمانها قرار دارند، ساده می‏کند.

نقش و جایگاه مدیریت فرآیند کسب‌وکار ( BPM )

در گذشته عملیات هماهنگ کردن فعالیت‌های یک سازمان به‌طور دستی انجام می‌شد. این روش سبب شد فرآیند عملیاتی با خطا و ناکارآمدی مواجه شود و بهبود خود فرآیند نیز با مشکلاتی روبرو می‌شد. امروزه سازمان‌ها به‌طور فزاینده‌ای به مدیریت فرآیند کسب‌وکار ( BPM ) روی آورده‌اند تا کارآمدی کارکردها و تأثیرگذاری فرآیندهای کسب‌وکارشان را بهبود بخشند.

اولین ماشین خودران ولوو برای پیوستن به ناوگان آزمایشی Drive Me ولوو ساخته شد. این آزمایش در شهر تورسلاندا(Torslanda) واقع در جنوب شرقی سوئد، انجام خواهد شد. کمپانی ولوو پروژه درایو می را این گونه توصیف می کند: “ این آزمایش بلندپروازانه ترین و پیشرفته ترین تجربه رانندگی ماشین های مستقل در جهان است.” در پروژه Drive Me از خانواده های واقعی ساکن در همان مناطق برای رانندگی ماشین های خودران ولوو در جاده های عمومی استفاده می شود.

بر كسي پوشيده نيست كه پیشرفت‌های فناوری نقش مهمی در تحول المپیک ریو، چه در بهبود دقت و چه در افزایش عملکرد ورزشکاران دارد. البته به نظر مي‌رسد که تحول بعدی که تاثیر بیشتری دارد، استفاده از ترکیب انبوه حسگرها و آنالیزهای بیگ دیتا حاصل می‌شود.

صفحه1 از2

درباره فنارا

اصول کاری فنارا برای خدمت به مشتریان:
  • خلق ارزش و ارائه خدمات ناب به مشتریان
  • ارتباط و تعامل سازنده با مشتریان
  • تلفیق توان خبرگان مجرب و اساتید دانشگاه
  • بهره‌گیری از متدولوژی‌ها و به‌روش‌های روز دنیا
  • بکارگیری برترین فناوری‌های روز دنیا
  • سازماندهي و اجرای مدل‌های مدیریتی بروز
شرکت فنارا با بیش از دو دهه تجربه كارشناسی و مدیریتی در توسعه و کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در سازمانهای بزرگ و کوچک در خدمت به صنایع مختلف کشور، قابليت عرضه خدمات در حوزه‌هاي متنوعي را دارد.

آخرین مقالات

تماس با ما

فنارا

پاسداران - بوستان سوم (پایین تر از برج سفید) پلاک 3 - واحد 5

تلفن: 22791540 - 87761969

دورنگار: 89774672

رایانامه: info [at] fanaraco [dot] com

درخواست همکاری:

jobcvs1389 [at] gmail [dot] com

شبکه های اجتماعی

اشتراک در خبرنامه: